Otoczenie przedsiębiorstwa
 Oceń wpis
   

Otoczenie przedsiębiorstwa definiowane jest jako "zbiór zewnętrznych podmiotów i sił, które oddziaływują na możliwości firmy, co do jej rozwoju oraz na utrzymanie udanych transakcji z nabywcami".


Możemy je podzielić na dwie kategorie:
1. Mikrootoczenie (bliższe) - przedsiębiorstwo je samodzielnie kształtuje, dotyczy podmiotów bezpośrednio z otoczenia firmy. Są to na przykład dostawcy surowców, ostateczni nabywcy, pośrednicy, konkurencja, lokalni mieszkańcy oraz lokalne samorządy.
2. Makrootoczenie (dalsze) - są to na przykład duże siły społeczne, które oddziałują na wszystkie podmioty z makrootoczenia. Pojedyncze przedsiębiorstwa na nie nie wpływają. Należą do nich między innymi czynniki demograficzne, ekonomiczne, technologiczne, polityczno - prawne oraz przyrodnicze.

Podczas prowadzenia swojej działalności gospodarczej bardzo istotne jest określenie zajmowanej przez swoją firmę pozycji, a następnie ustalenie szans i zagrożeń oraz dostosowanie się do nich. W tym celu opracowuje się analizę SWOT.

Komentarze (1)
Czym jest spółka offshore?
 Oceń wpis
   

W skrócie - spółki offshore to nic innego jak spółki zakładane w tzw. rajach podatkowych. Warto wiedzieć, iż na obecną chwilę na świecie istnieje około 60 rajów podatkowych i wśród nich możemy wymienić m.in. Malediwy, Belize, Panamę, San Marino itp.

Przechodząc jednak do sedna, firmy zarejestrowane na terytorium rajów podatkowych, są zwolnione z:
- obowiązku płacenia podatków,
- prowadzenia rachunkowości,
- składania rocznych sprawozdań finansowych.

Spółki offshore prowadzą działalność o zasięgu międzynarodowym. Jednak podlegają pod jurysdykcję jedynie kraju, w którym zostały zarejestrowane i nie mogą być skontrolowane przez żaden inny kraj. Nie da się ukryć, iż raje podatkowe dają gwarancję bardzo szeroko rozumianej poufności, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na rejestrowanie swoich firm właśnie w strefach offshore.

Chcąc zarejestrować spółkę typu offshore, należy wcześniej opracować formułę organizacyjną danego podmiotu gospodarczego, która będzie odpowiadała formom prowadzenia działalności na terytorium danego kraju, który posiada miano raju podatkowego. Statystyki mówią, że najczęściej wybierane są spółki z o.o., a także spółki akcyjne. Nie da się ukryć, że często są także zakładane tzw. spółki z o.o. komandytowe.

Komentarze (0)
Spółka czysta, czy stażowa?
 Oceń wpis
   

Sprzedaż gotowych spółek umożliwia pominięcie jej długiego i problematycznego procesu rejestracyjnego. Formalności ograniczają się wyłącznie do złożenia podpisu na jej umowie. Po nabyciu takiej jednostki otrzymujemy podmiot w pełni przygotowany do poprowadzenia działalności gospodarczej, a więc dysponujący kompletem dokumentów, a także wszystkimi niezbędnymi numerami, które stanowią NIP, REGON, KRS oraz VAT. Zakup gotowej spółki umożliwia wręcz natychmiastowe rozpoczęcie swoich działań na rynku. Gotowe spółki możemy podzielić na spółki nowe oraz dysponujące określonym stażem. Spółki nowe to podmioty całkowicie bezpieczne, które nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej, a więc nie musisz obawiać się konsekwencji wynikłych z działań poprzedniego właściciela. Przeciwieństwo stanowią spółki stażowe, w ramach których była już niegdyś prowadzona działalność gospodarczą. Ich nabycie, co prawda wiąże się ze swoistym ryzykiem, związanym z ich historią gospodarczą, którą również przejmujemy. Cieszą się one ogromną popularnością, jednak ze względu na możliwość szybkiego zaistnienia na rynku. Okazuje się bowiem, że podmioty takie budzą znacznie większe zaufanie w oczach instytucji finansujących, tak więc posiadają spore szanse na pozyskanie kredytu lub dotacji. Spółki stażowe są również bardziej wiarygodne dla potencjalnych kontrahentów biznesowych oraz inwestorów. Aby znacznie ograniczyć ryzyko nabycia jednostki zadłużonej koniecznie należy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która będzie w stanie przedstawić dokumenty potwierdzające brak zadłużenia oferowanych przez nie podmiotów.

Komentarze (0)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Oferujemy na sprzedaż także: spółki akcyjne, komandytowe, z o.o. komandytowe, komandytowo-akcyjne.
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-07-13 10:00 Co to jest prokura?
2017-06-29 09:27 Zmiana w umowie spółki z o.o.
2017-06-14 12:19 Spółka z o.o. non profit
2017-05-25 11:29 Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie
2017-05-11 11:36 Sekcje PKD
Najnowsze komentarze
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]
2017-04-19 09:43
wiadomoscidlaciebie:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Tak, to rozwiązanie zgodne z prawem :)
2017-04-19 09:41
Maciej5858:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Czy to jest bezpieczne rozwiązanie?
2017-02-08 11:33
Kamil2525:
Otoczenie przedsiębiorstwa
Bardzo ważne jest, aby brać te czynniki pod uwagę decydując się na rozwój przedsiębiostwa
2016-12-28 12:25
wiadomoscidlaciebie:
Etapy rejestracji spółki przez Internet
Tak, na życzenie Klienta.