Sprzedaż gotowych spółek
 Oceń wpis
   

Sprzedaż gotowych spółek jest ogłoszeniem, które związane jest zarówno z tymi, którzy sprzedają spółkę, ale również tymi, którzy chcą takową zakupić. Pojęcie to idealnie dopasowuje się do obydwu tych grup, gdyż pod tą informacją osoby te na pewno znajdą coś dla siebie.


Sprzedaż gotowej spółki od strony kupującego...

W tym przypadku ogłoszenie to jest kierowane dla tych, którzy chcą otworzyć działalność gospodarczą. Ten rodzaj spółek daje możliwość prowadzenia działalności już po kilku dniach. Spółki te są w pełni przygotowane do prowadzenia firmy. Niezależnie, czy są to nowe, czyste spółki, czy też mowa o tych z historią gospodarczą. To Klient wybiera, która forma mu najbardziej odpowiada.


Sprzedaż gotowej spółki od strony sprzedającego...

Pod tą właśnie treścią osoby, których celem jest sprzedaż spółki zamieszczają ogłoszenie. Powody sprzedaży mogą być różne. Od braku kapitału do braku chęci. Nieważne jaki powód sprzedaży, ogłoszenie sprzedam gotową spółkę na pewno znajdzie szybko kupca.


Jednak niezależnie od tego po której stronie jesteś, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą Ci jak przeprowadzić cały proces sprzedaży/zakupu spółki. Mało tego, może nawet przeprowadzą cały proces za Ciebie. Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Komentarze (0)
Zmiana wspólnika w spółce komandytowej
 Oceń wpis
   

Zdarza się, że wspólnik spółki komandytowej (komplementariusz lub komandytariusz) chce zbyć swoje udziały na rzecz kogoś innego. Czy ta sytuacja jest zgodna z obowiązującym prawem? Co powinien zrobić taki wspólnik?

Kiedy możliwe jest zbycie udziałów w spółce?

  1. Jeżeli przewiduje to umowa

Spółki osobowe z zasady przewidują, że skład osobowy pozostać będzie niezmienny. W umowie jednak może zostać zawarty zapis upoważniający do zbycia udziałów. Najlepiej aby zostało to zapisane podczas zawierania umowy spółki komandytowej, aby później wspólnicy nie byli zobowiązania do dokonania zmian w umowie.

  1. Zgoda zainteresowanych zbyciem udziałów

Przeniesienie udziałów następuje pomiędzy zbywcą udziałów, a ich nabywcą. Ważne jest, aby obydwie strony dokonywały tej czynności dobrowolnie.

  1. Zgoda pozostałych wspólników

Zamiana wspólników musi zostać poparta przez pozostałych członków spółki.

Komentarze (0)
Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.
 Oceń wpis
   

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością może nastąpić ze względu na zmianę składu spółki, jej udziałowcy (wspólnicy) mogą wstępować do spółki z o.o. lub rezygnować z udziału, tym samym sprzedając udziały.

Zbycie udziałów może być związane z udziałami reprezentującymi kapitał zakładowy spółki zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka będąc w organizacji (nie mając wpisu do KRS) nie może dokonać obrotu udziałami. Obrót udziałami nie jest również możliwy w sytuacji, gdy jeszcze nie zarejestrowano podwyższenia kapitału zakładowego w spółce z o.o. Przygotowanie umowy sprzedaży udziałów powinno być poprzedzone m.in. sprawdzeniem treści umowy spółki, czy zawarte w niej zapisy ograniczają lub nawet uniemożliwiają zbycie udziałów. Sprzedając udziały w spółce z o.o. należy zachować odpowiednią, wymaganą przepisami formę dokumentu formę pisemną z podpisami notarialnie poświadczonymi. Po zawarciu umowy, na podstawie której dokonano zbycia udziałów, zbywca lub nabywca informuje spółkę o zmianie udziałowca. Zarząd spółki z o.o. po otrzymaniu informacji o zmianie udziałowca aktualizuje księgę udziałów oraz składa w KRS nową listę wspólników z liczbą oraz wartością udziałów. Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane nabyciem całości udziałów w spółce z o.o., dokonują tzw. kupna spółki. 

Powrót na stronę główną

Komentarze (0)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze komentarze
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]
2017-04-19 09:43
wiadomoscidlaciebie:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Tak, to rozwiązanie zgodne z prawem :)
2017-04-19 09:41
Maciej5858:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Czy to jest bezpieczne rozwiązanie?