Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.
 Oceń wpis
   

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością może nastąpić ze względu na zmianę składu spółki, jej udziałowcy (wspólnicy) mogą wstępować do spółki z o.o. lub rezygnować z udziału, tym samym sprzedając udziały.

Zbycie udziałów może być związane z udziałami reprezentującymi kapitał zakładowy spółki zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka będąc w organizacji (nie mając wpisu do KRS) nie może dokonać obrotu udziałami. Obrót udziałami nie jest również możliwy w sytuacji, gdy jeszcze nie zarejestrowano podwyższenia kapitału zakładowego w spółce z o.o. Przygotowanie umowy sprzedaży udziałów powinno być poprzedzone m.in. sprawdzeniem treści umowy spółki, czy zawarte w niej zapisy ograniczają lub nawet uniemożliwiają zbycie udziałów. Sprzedając udziały w spółce z o.o. należy zachować odpowiednią, wymaganą przepisami formę dokumentu formę pisemną z podpisami notarialnie poświadczonymi. Po zawarciu umowy, na podstawie której dokonano zbycia udziałów, zbywca lub nabywca informuje spółkę o zmianie udziałowca. Zarząd spółki z o.o. po otrzymaniu informacji o zmianie udziałowca aktualizuje księgę udziałów oraz składa w KRS nową listę wspólników z liczbą oraz wartością udziałów. Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane nabyciem całości udziałów w spółce z o.o., dokonują tzw. kupna spółki. 

Powrót na stronę główną

Komentarze (0)
Własna działalność gospodarcza
 Oceń wpis
   

A może warto zastanowić sie nad sprzedażą spółek, które oferują niektóre firmy? Sprawdź!

______________________________________

Prowadzenie działalności gospodarczej to bardzo złożony proces, który wymaga od przedsiębiorcy wykonywania różnych czynności w obrębie różnorodnych segmentów. Nie sposób koordynować wszystkich zadań, a ich nie wykonanie może niekorzystnie wpłynąć na działanie firmy. Pomoc wyspecjalizowanych podmiotów może okazać się bardzo pomocna. Przedsiębiorca będzie miał możliwość skupienia się na podstawowym segmencie prowadzonej działalności gospodarczej oraz opracowywaniu kolejnych rozwojowych inwestycji.


Jednym z bardzo ważnym segmentów działalności gospodarczej jest księgowość firmy, od której zależy prowadzenie prawidłowych rozliczeń z różnymi podmiotami. W przypadku bardziej rozbudowanego systemu księgowości przedsiębiorca ma także możliwość oceny prowadzonej działalności gospodarczej w przekroju majątkowym i finansowym. Prawidłowo prowadzony system księgowości jest dla przedsiębiorcy bogatym źródłem informacji.


Czasem warto zaufać ekspertom i wybrać rozwiązanie, które w dłużej perspektywie czasu przeniesie firmie same korzyści.

Komentarze (1)
Spółka dla obcokrajowca
 Oceń wpis
   

Gwałtowny rozwój gospodarczy Polski sprawił, że nasz kraj jest coraz częściej wybierany przez zagranicznych inwestorów, którzy właśnie tutaj postanawiają założyć własną działalność gospodarczą.

Najkorzystniejszym sposobem na prowadzenie swojego biznesu jest otworzenie własnej spółki. Niestety proces ten sprawia olbrzymie trudności nawet rodowitym Polakom, a co dopiero jednostkom z zagranicy, które niejednokrotnie nie znają polskiego prawa, a często również języka.

Z pomocą takim jednostkom przychodzą profesjonalne firmy oferujące sprzedaż gotowych spółek. Organizacje te pomagają cudzoziemcom nabyć podmioty gotowe do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Specjaliści zajmują się ich rejestracją oraz wszelkimi formalnościami dzięki czemu oddają do użytkowania w pełni przygotowane podmioty gospodarcze.

Jedynym obowiązkiem nabywcy jest podpisanie umowy spółki w postaci aktu notarialnego u notariusza. W przypadku braku płynnej znajomości języka polskiego wymaga się również zatrudnienia tłumacza przysięgłego, ponieważ polskie prawo nakazuje, iż cała dokumentacja spółki sporządzona musi zostać w języku urzędowym, to jest polskim.

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Oferujemy na sprzedaż także: spółki akcyjne, komandytowe, z o.o. komandytowe, komandytowo-akcyjne.
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-07-13 10:00 Co to jest prokura?
2017-06-29 09:27 Zmiana w umowie spółki z o.o.
2017-06-14 12:19 Spółka z o.o. non profit
2017-05-25 11:29 Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie
2017-05-11 11:36 Sekcje PKD
Najnowsze komentarze
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]
2017-04-19 09:43
wiadomoscidlaciebie:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Tak, to rozwiązanie zgodne z prawem :)
2017-04-19 09:41
Maciej5858:
Składki ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.
Czy to jest bezpieczne rozwiązanie?
2017-02-08 11:33
Kamil2525:
Otoczenie przedsiębiorstwa
Bardzo ważne jest, aby brać te czynniki pod uwagę decydując się na rozwój przedsiębiostwa
2016-12-28 12:25
wiadomoscidlaciebie:
Etapy rejestracji spółki przez Internet
Tak, na życzenie Klienta.