Spółka dla obcokrajowca
 Oceń wpis
   

Gwałtowny rozwój gospodarczy Polski sprawił, że nasz kraj jest coraz częściej wybierany przez zagranicznych inwestorów, którzy właśnie tutaj postanawiają założyć własną działalność gospodarczą.

Najkorzystniejszym sposobem na prowadzenie swojego biznesu jest otworzenie własnej spółki. Niestety proces ten sprawia olbrzymie trudności nawet rodowitym Polakom, a co dopiero jednostkom z zagranicy, które niejednokrotnie nie znają polskiego prawa, a często również języka.

Z pomocą takim jednostkom przychodzą profesjonalne firmy oferujące sprzedaż gotowych spółek. Organizacje te pomagają cudzoziemcom nabyć podmioty gotowe do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Specjaliści zajmują się ich rejestracją oraz wszelkimi formalnościami dzięki czemu oddają do użytkowania w pełni przygotowane podmioty gospodarcze.

Jedynym obowiązkiem nabywcy jest podpisanie umowy spółki w postaci aktu notarialnego u notariusza. W przypadku braku płynnej znajomości języka polskiego wymaga się również zatrudnienia tłumacza przysięgłego, ponieważ polskie prawo nakazuje, iż cała dokumentacja spółki sporządzona musi zostać w języku urzędowym, to jest polskim.

Komentarze (0)
Otoczenie przedsiębiorstwa
 Oceń wpis
   

Otoczenie przedsiębiorstwa definiowane jest jako "zbiór zewnętrznych podmiotów i sił, które oddziaływują na możliwości firmy, co do jej rozwoju oraz na utrzymanie udanych transakcji z nabywcami".


Możemy je podzielić na dwie kategorie:
1. Mikrootoczenie (bliższe) - przedsiębiorstwo je samodzielnie kształtuje, dotyczy podmiotów bezpośrednio z otoczenia firmy. Są to na przykład dostawcy surowców, ostateczni nabywcy, pośrednicy, konkurencja, lokalni mieszkańcy oraz lokalne samorządy.
2. Makrootoczenie (dalsze) - są to na przykład duże siły społeczne, które oddziałują na wszystkie podmioty z makrootoczenia. Pojedyncze przedsiębiorstwa na nie nie wpływają. Należą do nich między innymi czynniki demograficzne, ekonomiczne, technologiczne, polityczno - prawne oraz przyrodnicze.

Podczas prowadzenia swojej działalności gospodarczej bardzo istotne jest określenie zajmowanej przez swoją firmę pozycji, a następnie ustalenie szans i zagrożeń oraz dostosowanie się do nich. W tym celu opracowuje się analizę SWOT.

Komentarze (1)
Czym jest spółka offshore?
 Oceń wpis
   

W skrócie - spółki offshore to nic innego jak spółki zakładane w tzw. rajach podatkowych. Warto wiedzieć, iż na obecną chwilę na świecie istnieje około 60 rajów podatkowych i wśród nich możemy wymienić m.in. Malediwy, Belize, Panamę, San Marino itp.

Przechodząc jednak do sedna, firmy zarejestrowane na terytorium rajów podatkowych, są zwolnione z:
- obowiązku płacenia podatków,
- prowadzenia rachunkowości,
- składania rocznych sprawozdań finansowych.

Spółki offshore prowadzą działalność o zasięgu międzynarodowym. Jednak podlegają pod jurysdykcję jedynie kraju, w którym zostały zarejestrowane i nie mogą być skontrolowane przez żaden inny kraj. Nie da się ukryć, iż raje podatkowe dają gwarancję bardzo szeroko rozumianej poufności, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na rejestrowanie swoich firm właśnie w strefach offshore.

Chcąc zarejestrować spółkę typu offshore, należy wcześniej opracować formułę organizacyjną danego podmiotu gospodarczego, która będzie odpowiadała formom prowadzenia działalności na terytorium danego kraju, który posiada miano raju podatkowego. Statystyki mówią, że najczęściej wybierane są spółki z o.o., a także spółki akcyjne. Nie da się ukryć, że często są także zakładane tzw. spółki z o.o. komandytowe.

Komentarze (0)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]