Spółka czysta, czy stażowa?
 Oceń wpis
   

Sprzedaż gotowych spółek umożliwia pominięcie jej długiego i problematycznego procesu rejestracyjnego. Formalności ograniczają się wyłącznie do złożenia podpisu na jej umowie. Po nabyciu takiej jednostki otrzymujemy podmiot w pełni przygotowany do poprowadzenia działalności gospodarczej, a więc dysponujący kompletem dokumentów, a także wszystkimi niezbędnymi numerami, które stanowią NIP, REGON, KRS oraz VAT. Zakup gotowej spółki umożliwia wręcz natychmiastowe rozpoczęcie swoich działań na rynku. Gotowe spółki możemy podzielić na spółki nowe oraz dysponujące określonym stażem. Spółki nowe to podmioty całkowicie bezpieczne, które nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej, a więc nie musisz obawiać się konsekwencji wynikłych z działań poprzedniego właściciela. Przeciwieństwo stanowią spółki stażowe, w ramach których była już niegdyś prowadzona działalność gospodarczą. Ich nabycie, co prawda wiąże się ze swoistym ryzykiem, związanym z ich historią gospodarczą, którą również przejmujemy. Cieszą się one ogromną popularnością, jednak ze względu na możliwość szybkiego zaistnienia na rynku. Okazuje się bowiem, że podmioty takie budzą znacznie większe zaufanie w oczach instytucji finansujących, tak więc posiadają spore szanse na pozyskanie kredytu lub dotacji. Spółki stażowe są również bardziej wiarygodne dla potencjalnych kontrahentów biznesowych oraz inwestorów. Aby znacznie ograniczyć ryzyko nabycia jednostki zadłużonej koniecznie należy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która będzie w stanie przedstawić dokumenty potwierdzające brak zadłużenia oferowanych przez nie podmiotów.

Komentarze (0)
Definicja konsorcjum
 Oceń wpis
   

Konsorcjum to nic innego, jak organizacja, która zrzesza ze sobą kilka podmiotów gospodarczych, które bardzo dokładnie określiły swój cel na którego realizację został wyznaczony dokładny termin. Tytułowe konsorcja tworzone są ze względu na ryzykowne i bardzo rozbudowane inwestycje.

Utworzenie konsorcjum daje możliwość podjęcia realizacji wykonania ściśle określonego celu, którego wielkość zdecydowanie przekracza możliwości pojedynczej firmy. Za przykład takiego działania można śmiało podać modernizację autostrad bądź budowę lotniska.

Podmioty tworzące konsorcjum są od siebie całkowicie niezależne, ale ze względu na utworzone konsorcjum, prowadzą wspólną politykę finansową, która koniecznie musi zostać poprzedzona odpowiednio zapisanym dokumentem.

Jednym z pierwszych zadań utworzonego konsorcjum jest określenie konkretnego podmiotu lub osoby, która będzie odpowiedzialna za reprezentowanie jego spraw na zewnątrz. Kwestia ta koniecznie powinna zostać uregulowana pod kątem prawnym. W praktyce najczęściej jest to sporządzenie dodatkowej umowy pomiędzy konsorcjum, a podmiotem lub osobą reprezentującą.

Komentarze (0)
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]