Spółka z o.o. w organizacji
 Oceń wpis
   

Jako osoba prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstaje z chwilą rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Rejestrację poprzedza podpisanie umowy spółki w formie aktu notarialnego. Czas pomiędzy podpisaniem umowy spółki a rejestracją w KRS nazywany jest okresem organizacyjnym., kiedy spółka powinna m.in.: dokonać wyboru organów spółki, jak również zgromadzić kapitał przewidziany w umowie. 
 
Spółka z o.o. w organizacji nie posiada osobowości prawnej. Może własnym działaniem nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Podmiot może również pozywać inne podmioty i być pozywanym. Spółka ta może prowadzić działalność gospodarczą przed wpisem do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.  Podmiotem odpowiedzialnym za zobowiązania spółki w organizacji jest ona sama i inne osoby działające w jej imieniu.
 
Firma spółki nie będąca podmiotem przejściowym powinna zawierać dodatkowe oznaczenie w organizacji. Umożliwia to ewentualnym kontrahentom spółki w organizacji zorientować się co do wiarygodności swego partnera handlowego. 

Komentarze (0)
Fuzja, czyli po co przedsiębiorstwa się łączą
 Oceń wpis
   

Fuzja przedsiębiorstw polega na połączeniu się kilku (minimalnie dwóch) przedsiębiorstw i stworzenie nowego, bądź przejęcie jednego przez drugie. Proces ten może mieć na celu przykładowo chęć zwiększenia kontroli nad produkcją, wzrostu siły rynkowej przedsiębiorstwa, bądź utworzenie wielobranżowego konglomeratu. Każdy z wymienionych celów przypisać można do jednego z trzech rodzai fuzji przedsiębiorstw.

 

Fuzja pionowa to połączenie się jednostek działających w tej samej branży, lecz zajmujących się kolejnymi etapami powstawania jednego produktu. To właśnie w tym przypadku efektem będzie między innymi zachowanie większej kontroli nad etapami składowymi produkcji.

 

Fuzja pozioma zachodzi, gdy połączą się przedsiębiorstwa zajmujące się powstawaniem podobnego produktu z tej samej branży. Często budzi to sprzeciw anty monopolistów, ponieważ w efekcie przedsiębiorstwo może zyskać bardzo dużą siłą rynkową.


Fuzja konglomeratowa ma miejsce gdy przedsiębiorstwa pochodzą z zupełnie innej branży.

Komentarze (0)
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]