Wznowienie działalności
 Oceń wpis
   

Najwyższa pora, aby w dzisiejszym poście dokładnie omówić wznowienie działalności. Na samym początku należy napisać, iż najnowsze statystyki wskazują na to, iż większość zawieszanych firm nie ulega zlikwidowaniu, a wręcz przeciwnie przedsiębiorcy podejmują się ich kontynuacji. Natomiast nie da się ukryć tego, iż każdy właściciel spółki, która będzie wznawiana, powinien wiedzieć o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Na początku przybliżmy jednak pokrótce istotę zawieszenia oraz wznowienia działalności. Otóż jak się okazuje, obowiązująca obecnie ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, informuje nas o tym, iż każdy przedsiębiorca, który w swojej firmie nie zatrudnia swojego pracownika, ma możliwość zawieszenia swojej działalności na okres nieprzekraczający 24 miesięcy. Po upływie tego czasu spółka ulega zlikwidowaniu lub jeśli przedsiębiorca w odpowiednim terminie złożył prawidłowo wypełniony wniosek na formularzu CEIDG-1 wznowiona.

Wznowienie działalności w obliczu ZUS-u i podatków:

- W ustawie dotyczącej systemu ubezpieczeń społecznych określone zostało, iż w każdym przypadku wznowienia działalności, występuje obowiązek kontynuacji opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.

- Przedsiębiorca, który zdecydował się na zawieszenie swojej działalności, nie ma obowiązku składania deklaracji za czas zawieszenia. Jednak wraz ze wznowieniem działalności, należy kontynuować składanie odpowiednich deklaracji VAT.

- Na czas zawieszenia przedsiębiorstwa, przedsiębiorca jest zwolniony z wpłacania zaliczek z tytułu podatku dochodowego, co dotyczy także dochodów osiągniętych w czasie pozostawania firmy w stanie zawieszenia.

- Przedsiębiorca, który zawiesił swoją działalność, z chwilą jej wznowienia odczuje negatywne skutki tego działania, ponieważ będzie musiał zmierzyć się z podwyższoną stawką naliczania podatku od nieruchomości.

 

Komentarze (0)
Spółki ze zdolnością kredytową
 Oceń wpis
   

W czasach kryzysu finansowego niezwykle trudno jest prowadzić firmę, tym bardziej zgromadzić kapitał pozwalający dokonywać dużych inwestycji. Podmioty posiadając zdolność kredytową, stały się więc w ostatnim czasie towarem cieszącym się sporym popytem, z uwagi na to, że umożliwiają one, jak sama nazwa wskazuje pozyskać pożyczkę lub kredyt.

Zdolnością kredytową nazywamy zdolność podmiotu do terminowego regulowania zobowiązań jakie zaciągło. To czy firma ma taką zdolność weryfikuje instytucja finansowa udzielająca wsparcia, w celu zagwarantowania sobie bezpieczeństwa i pewności, że należności, wraz z odsetkami zostaną terminowo zapłacone.

To czy podmiot ma zdolność kredytową czy nie warunkuje wiele czynników, takich jak historia kredytowa, wysokość osiągniętych przychodów czy wielkość zaciągniętych zobowiązań. Każda jednak instytucja obiera inne kryteria i stawia inne warunki udzielenia pożyczki.

Przedsiębiorcy planujący dużą inwestycje często decydują się na zakup spółki posiadającej zdolność kredytową. Ważne jest aby nie miała ona żadnych zobowiązań finansowych i dobrą historię.

Komentarze (0)
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]