Ale czym są te gotowe spółki?
 Oceń wpis
   

Dla większości przedsiębiorców, a nawet i dla ludzi, którzy na co dzień nie są związania z żadną działalnością gospodarczą termin "gotowa spółka" jest jasny. Jednak na pewno są osoby, które mają co do owej jasności zastrzeżenia.

Gotowa spółka to nic innego jak zarejestrowana wcześniej spółka., podmiot gospodarczy, który już posiada wszystkie niezbędne dokumenty, numer REGON, umowę itd., oraz jest wpisany do KRS. 

Najczęściej spotkać się można z ofertami sprzedaży tzw. czystych spółek, czyli takich które nigdy nie prowadziły działalności. Powinny one posiadać dokumenty potwierdzające brak jakichkolwiek zadłużeń i zobowiązań.

Najchętniej przedsiębiorcy decydują się na zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ proces jej rejestracji jest czasochłonny i skomplikowany. 

Gotowe spółki posiadają kapitał zakładowy w wysokości 5 tysięcy, jednak bardzo rzadko zdarza się, że ta suma może być wykorzystana na potrzeby spółki. Zazwyczaj pokrywa ona koszty działania gotowej spółki, która chociaż nie zatrudnia pracowników i nie produkuje zysków nadal podlega obowiązkowi prowadzenia księgowości. 

Wynika z tego, że im spółka starsza tym jej kapitał zakładowy jest uboższy, ponieważ z niego pokrywane są comiesięczne opłaty za prowadzenie księgowości. 


Teraz już wszyscy wiedzą czy jest gotowa spółka i mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu nie będzie osoby, która zastanowi się nad odpowiedzią ba zadane wyżej pytanie.

Komentarze (0)
Rejestracja vs zakup spółki!
 Oceń wpis
   

Aby rozpocząć prowadzenie własnego biznesu najpierw trzeba mieć na niego pomysł. Jeśli udało nam się już wpaść na coś błyskotliwego i jesteśmy przekonani, że podbijemy krajowy rynek musimy pomyśleć o pozyskaniu własnej spółki.

Do wyboru mamy:


a)zakup gotowej spółki,

b)samodzielne zarejestrowanie spółki.


Istnieją dwie drogi rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale która z nich jest lepsza? Najczęściej stawiający sobie to pytanie skupiają się na dwóch najważniejszych aspektach:

CZAS

Jeśli należymy do osób w gorącej wodzie kąpanych i nie lubimy czekać powinniśmy zdecydować się na zakup spółki. Wbrew powszechnej propagandzie wszystkich oferujących gotowe spółki, nie uda nam się kupić i załatwić wszystkich formalności w jeden dzień. Niezbędne są zmiany dotyczące nazwy, siedziby, odpowiedzialności w spółce, które oczywiście są czasochłonne. Sąd na rozpatrzenie naszych wniosków ma 2 tygodnie, i to właśnie tyle trwa nabywanie spółki.

Samodzielne zakładanie spółki, jest procesem ciągnącym się w nieskończoność, dlatego zdecydować się na niego powinni wszyscy Ci, którzy zdecydowanie mają czas. Rejestrowanie trwa co najmniej miesiąc, ale nie obejdzie się bez pomocy prawnika. Jeśli poskąpimy na niego, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces rejestracji z pewnością się przedłuży.

PIENIĄDZE

Za zarejestrowanie spółki w naszym imieniu będziemy musieli zapłacić kancelarii około 2 tysięcy. To jednak nie będzie koniec wydatków ponieważ zapłacić trzeba będzie za wpis do Krajowego Rejestru Sądowniczego, (KRS) oraz za ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Suma ta zatem wzrośnie o około 600 złotych. Jeśli do tej kwoty dodamy jeszcze koszty notarialne w wysokości 500 zł i kapitał zakładowy-5000 zł.

Za zakup spółki zapłacimy około 6000 zł, za zmiany w KRS około 1 tysiąca a na kapitał zakładowy będziemy musieli przeznaczyć 5000 zł.


Kupno spółki nie pozwoli nam zaoszczędzić nie wiadomo jakiej ilości czasu, a samodzielna rejestracja nie sprawi że zaoszczędzimy fortunę.

Na pytanie zadane przeze mnie na początku wpisu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rozwiązania korzystne dla jednych, dla innych będą zupełną pomyłką. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i to do nich powinniśmy dostosowywać swoje działania.

Komentarze (0)
Gdy się człowiek spieszy...
 Oceń wpis
   

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się rozpocząć swoją przygodę z działalnością gospodarczą tak odważnym krokiem jakim jest zakup gotowej spółki. Jest to temat budzący poruszenie i lawinę rad ze strony doświadczonych businessmanów, dotyczących ryzyka takiego przedsięwzięcia. 

Decydując się na zakup zakup gotowej spółki powinniśmy kierować się kilkoma najważniejszymi zasadami:

1. Ostrożność przede wszystkim, nie należy się spieszyć i pochopnie podejmować tak poważną decyzję.
2. Unikać namów związanych z wejściem do zarządu. Jeżeli nie chcemy, nie powinniśmy ulegać pokusie zasiadania w zarządzie, wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością, od której ciężko jest się uwolnić.
3. Skonsultuj się z prawnikiem, który orientuje się w prawach spółki.
4. Zdobądź chociażby podstawowe informacje na temat Kodeksu spółek.
5. Zlec audyt prawno- księgowy tej spółki.

AUDYT kontrola, niezależna ocena projektu, produktu, organizacji itp. której zadaniem jest sprawdzenie zgodności z punktem odniesienia , który stanowią założenia, prawo czy standardy.

Zakup gotowej spółki zawsze wiąże się z ryzykiem, ale dokładne sprawdzenie danych spółki przez specjalistę i zachowanie środków ostrożności może je zmniejszyć je praktycznie do minimum.

Przy podejmowaniu tak poważnej decyzji nie można się spieszyć. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że pośpiech nie jest dobrym doradcą, i lepiej zrobić jeden krok do przodu powoli, niż dwa szybkie do tyłu ;)

Dla wszystkich tych, którzy boją się zakupu tzw. kota w worku, jakim może się okazać gotowa spółka pozostaje tradycyjne rozwiązanie czyli założenie spółki od początku.


 

Komentarze (0)
1 | 2 |
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]