Metoda jednego okienka.
 Oceń wpis
   

jedno okeinko

Moda jednego okienka to nic innego jak niezawodny sposób na wyeliminowanie uciążliwych aspektów zakładania działalności gospodarczej. Jest to rozwiązanie, które pozwala ograniczyć czas rozpatrywania wniosku o rejestrację firmy oraz likwiduje konieczność przedkładania niezliczonej ilości dokumentacji w przeróżnych urzędach i instytucjach.

Aby zarejestrować spółkę, przy wykorzystaniu metody jednego okienka wystarczy sporządzić jeden, zintegrowany wniosek i złożyć go w odpowiednim, ze względu na siedzibę firmy, Rejestrze Sądowym.

Czynność ta jest tożsama ze złożeniem wniosku o wpis do Krajowego Urzędu Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON), zgłoszenia aktualizacyjnego i identyfikacyjnego NIP oraz zgłoszeniem spółki jako podatnika składek lub jego zmiany. Unika się dzięki temu składania dokumentów o tej samej treści w wielu urzędach.

Do składanego formularza o pierwszy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego koniecznie załączyć należy umowę spółki wraz z potwierdzeniem uprawnień do korzystania z lokalu, pod którego adresem znajduje się siedziba firmy.

Metoda ta wykorzystywana jest nie tylko do celów związanych z rejestracją pomiotów gospodarczych, ale także do aktualizowania danych w KRS. 

Komentarze (0)
Krajowy Rejestr Sądowy.
 Oceń wpis
   

KRS
KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy jest ogólnopolskim rejestrem prowadzonym przez wydziały gospodarcze sądów rejonowych. Dostarcza on informacji na temat podmiotów biorących udział w obrocie gospodarczym na terenie naszego kraju.

Podzielony jest on na trzy zasadnicze części:

- rejestr przedsiębiorców,
- rejestr dłużników niewypłacalnych,
- rejestr stowarzyszeń, fundacji, publicznych zakładów opieki zdrowotnej i innych organizacji społecznych i zawodowych.

Rejestr pełni dwie podstawowe funkcje: legalizacyjną oraz informacyjną. Dopiero uzyskanie wpisu do KRS pozwala na dalsze wykonywanie czynności prawnych, niemożliwe jest więc podejmowanie działalności bez jego posiadania. Stanowi on także źródło informacji. Dane w nim opublikowane są jawne i każdy ma prawo się z nimi zapoznać, wystarczy że przedłoży stosowny wniosek.

W Krajowym Rejestrze Sądowym znajdują się informacje na temat takich podmiotów jak: spółka z o.o., jawna, komandytowa, akcyjna, komandytowo-akcyjna, partnerska oraz spółdzielnie, przedsiębiorstwa zagraniczne i ich oddziały, przedsiębiorstwa państwowe, instytuty badawcze itd.

Wszelkie zmiany w umowie spółek następujące w trakcie prowadzenia przez nie działalności muszą być aktualizowane w KRS.

Sąd rejonowy weryfikuje wszelkie niezgodności między stanem faktycznym a wpisem w rejestrze. W razie wykrycia sprzeczności ma prawo wszcząć postępowanie sądowe przeciw przedsiębiorcy. Nie ma więc możliwości, że dane w KRS będą błędne czy niewiarygodne.

Komentarze (0)
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]