Popularność Spółek w Polsce
 Oceń wpis
   

 Co raz częściej w internecie można spotkać się z ogłoszeniami typu: kupię spółkę!- Niby ogłoszenie jak ogłoszenie, niemniej jednak, aby zakupić odpowiednią spółkę trzeba się liczyć z dość sporymi wydatkami. 

Niektórzy nie zrażają się ilością godzin jakie będą musieli spędzić w urzędach i sami zakładają spółki, z nadzieją, że to  przyniesie im fortunę. Jednak jak to zwykle bywa grono takich, którzy wolą "chodzić na skróty" i poszukiwać wygodnych rozwiązań jest większe, dlatego w tym przypadku liczą Oni na pomoc kogoś kto założy taką spółkę w ich imieniu. Czasem należy tez sprawy na których się nie znamy oddać w ręce specjalistów. Bo po co brać się za coś o czym nie mamy pojęcia?

Poza tym, przecież każdy szanujący się przedsiębiorca  musi doglądać swojego biznesu albo liczyć zyski, a nie tracić czas  na bieganie do urzędu z jednym podaniem, które za każdym razem ma błąd w innym miejscu. ;) 


Popularność spółek z ograniczoną odpowiedzialnością wzrasta, chyba nawet w szybszym tempie niż niechęć naszych rodaków do urzędników i biurokracji. Kto wie, być może za kilka lat oferty kupna spółek na dobre zawładną portalami ogłoszeniowymi. 

Komentarze (0)
Dobrze to przemyśl!
 Oceń wpis
   

 Setki firm jest kupowanych i sprzedawanych każdego dnia. Każda przeprowadzona sprzedaż spółek jest inna od poprzedniej. Niepowtarzalna, gdyż występuje w niej wiele indywidualnych czynników. Każdy kto rozważa kupno spółek, musi poważnie się zastanowić zanim ostatecznie postanowi wydać pieniądze na nowy interes. Jak tego dokonać?

 

W jaki sposób kupić spółkę, aby nie okazało się to porażką prowadzącą do całkowitego bankructwa? Jeśli w najbliższym czasie planujemy kupno spółek, należy prowadzić ich systematyczne ocenianie, decyzje o zakupie oprzeć na sprawdzonych danych! Nie można zapomnieć też o prowadzeniu skrupulatnych badaniach konkurencyjności, w ramach swoich docelowych rynków. Dlaczego? W celu określenia działań strategicznych, które będziemy musieli podjąć, gdy staniemy się nowym właścicielem zakupionych firm. Musimy mieć pomysł na rozkręcenie naszej spółki i przemyślane działania, które przyniosą zamierzone efekty.

 

Zastanówmy się także nad tym, dlaczego ktoś decyduje się na sprzedaż spółek. Chyba nikt nie chciałby kupić kota w worku, a z jakiegoś powodu poprzedni właściciele chcą się pozbyć spółki.Czy robią to tylko z powodu osobistych, ekonomicznych czy innych? Być może planowana transakcja ma drugie dno, którego nie jesteś świadomi. Często ludzie pozbywają się swoich firm, kiedy wiedzą że ich dalsze prowadzenie będzie nieopłacalne, dlatego sprzedają je pozbywając się problemu.

Może właściciel ma przesłanki związane ze planowanymi zmianami w prawie, lub zbliżającym się kryzysem?

W wydawaniu pieniędzy należy kierować się zdrowym rozsądkiem. A jeśli ma on  dotyczyć kupna nowych firm, należy zastanowić się nie dwa razy ale nawet i cztery! ;)

Komentarze (0)
O mnie
IN-NOVA.PL BIURO RACHUNKOWE
ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU SPECJALISTÓW Z BIURA RACHUNKOWEGO IN-NOVA.PL I POWIERZ KSIĘGOWOŚĆ SWOJEJ FIRMY WE WŁAŚCIWE RĘCE!
1720 zł  - gotowa spółka z o.o. z KRS, NIP, REGON.
499 zł netto - rejestracja spółki z o.o. w 5 dni

 

Polecamy również spółki stażowe z 2012 i 2015 roku
Zainteresowanych naszą ofertą oraz wszystkich Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat gotowych spółek zapraszamy do kontaktu.

TEL: 12 378 34 20
Pomagamy Klientom z całej Polski.
Najnowsze wpisy
2017-11-16 09:05 Ułatwienie pozyskania danych w KRS
2017-11-02 10:41 Kodeks Spółek Handlowych
2017-10-19 08:01 Spółdzielnia
2017-10-05 08:45 Agio
2017-10-03 08:55 Kapitał własny w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Najnowsze komentarze
2017-11-17 15:15
pieniadze:
Ułatwienie pozyskania danych w KRS
Świetnie, wiele osób sądże, że "harytatywnie" zajmie się weryfikacją firm sąsiadów ;)
2017-10-06 08:49
Kamil2366:
Co musi zawierać umowa spółki z o.o.?
Jeden wpis, a tyleee informacji, super :)
2017-07-17 13:19
anonim25896:
Zmiana w umowie spółki z o.o.
Jeśli ktoś nie wie czym jest akt notarialny, to można poczytać tutaj :[...]